Bergama KYK Öğrenci Yurdu’nun kapasitesi 750 kişiye çıkarıldı

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın girişimleri neticesinde Bergama’da Ege Üniversitesi arazisinde inşa edilen yurdun fiziki şartları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla iyileştirilerek yatak kapasitesi 750’ye çıkarıldı.    

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Bergama ve Aliağa’da eğitim gören öğrencilere yönelik hizmete açılan Bergama Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu’nu ziyaret etti. Yetkililerden bilgi alan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “İzmir’imizin merkezi başta olmak üzere birçok lokasyonunda şehre ve topluma katkı sunan Ege Üniversitesinden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şahsım ve üniversitem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret esnasında Bergama Meslek Yüksekokulu Akademik Kuruluna katılan Rektör Prof. Dr. Budak,  akademik faaliyetleri ve ders içeriklerini değerlendirdi. Ziyarette Rektör Prof. Dr. Budak’a;  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nedim Çetinkaya, program koordinatörleri, akademisyenler ve öğrenciler eşlik etti.

“Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek”

Bergama Meslek Yüksekokulu Yusuf Kemalettin Perin Yerleşkesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu’nu ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, yetkililerle görüştü. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Girişimlerimizin sonucunda üniversitemizden tahsis edilen arazide, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Bergama ve Aliağa’da eğitim gören öğrencilere yönelik hizmete açılan KYK Öğrenci Yurdu’nu ziyaret ettik. Bölgedeki yükseköğretim kurumlarına bağlı akademik birimlerde öğrenim gören öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılayan yurdun fiziki olanakları iyileştirildi. Kapasitesi artırılarak 750 kişilik yatak sayısına ulaştırıldı. Üniversitemiz öğrencilerinin daha iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ‘Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek’ mottosuyla küresel bir araştırma üniversitesi olan üniversitemizde öğrencilerimize konforlu, güvenli ve aile ortamında barınma olanağı sağlamanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Ege Üniversitesini ulusal ve uluslararası arenada ayrıcalıklı konuma taşıyarak, kuruluşundan bugüne marka değerine katkı sunan ve sunmaya devam eden mensuplarını onore etmek amacıyla 2024 Yılını Ege Üniversitesine Vefa Yılı olarak ilan ettiklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak,  ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi için Türkiye’yi 21. yüzyılda söz sahibi yapacak yeni nesiller yetiştirmeye devam ediyoruz.  Türkiye’nin, Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu ve Türkiye Yüzyılı ülküsü ile 12. Kalkınma Planı hedeflerine odaklanarak; Cumhuriyetin ikinci asrını Türk bilim yüzyılı yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İzmir’imizin merkezi başta olmak üzere birçok lokasyonunda şehre ve topluma katkı sunan üniversitemizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Ege Üniversitesi ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x