Peter Gulacsi: Türkiye çok güçlü

İHA

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) öncesi Puskas Arena’da ile karşı karşıya gelecek.

Bu mücadele öncesi Macaristan A Milli Futbol Takımı’nın 33 yaşındaki kalecisi Peter Gulacsi, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Türkiye çok güçlü bir ekip”

Milli Takımı’nın son dönemde çok geliştiğini dile getiren Gulacsi, şu ifadeleri kullandı:

Özellikle Montella’nın takımın başına geçmesinden sonra… Türkiye çok güçlü bir ekip. Son dönemde Türkiye, çok disiplinli ve iyi bir görüntü veriyor. Kulübüm Leipzig ile Beşiktaş’a karşı oynadım. Türk Milli Takımı’nda da çok yetenekli oyuncular var. Bundesliga’da da çok fazla Türk oyuncu var. Türk futbolu hakkında oldukça bilgi sahibiyim.

“Yarınki maç bambaşka olacak”

Peter Gulacsi, son yıllarda Macaristan olarak Türkiye’ye karşı çok maç oynadıklarını hatırlatarak, şu şekilde konuştu:

Yarınki maç bambaşka olacak. Çok büyük bir tutkuyla oynamayı planlıyoruz. Antrenmanlarda uyguladığımız sistemi uygulamaya çalışacağız. Yarın da kazanmak için elimizden geleni yapacağız.

“Gruptan çıkmak için elimizden geleni yapacağız”

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yer aldıkları gurubu da değerlendiren başarılı isim, açıklamalarında şu cümlelere yer verdi:

Avrupa Şampiyonası’nda kolay bir grup yok. Her takım çok güçlü ve yetenekli. Bizim grubumuzda üç farklı tarzı temsil eden takım yer alıyor. Almanya çok agresif bir takım, İsviçre çok modern bir futbol oynuyor, İskoçya’da Premier Lig’de oynayan çok yetenekli oyuncu var. Bu ay iki hazırlık maçımız var, haziranda bir kampımız var. Gruptan çıkmak için elimizden geleni yapacağız.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x